Święta, święta i po świętach. Zbliża się czas ściągania i chowania dekoracji świątecznych. Co zrobić, by w dobrym stanie przetrwały do następnego sezonu? Dzisiaj pokażę kilka pomysłów na sezonowe przechowywanie.
światła choinkowe
Najważniejsza sprawa to takie przechowywanie światełek by nie utworzył się malowniczy kłąb kabli i światełek. Można je zatem delikatnie zwinąć i powkładać do opisanych zamykanych torebek plastikowych (nawet takich do mrożenia), owinąć wokół kawałka tektury (w wersji zaawansowanej oklejonego ozdobnym świątecznym papierem) lub skorzystać ze specjalnych narzędzi do przechowywania światełek choinkowych.

źródło: bhg.com

źródło: bhg.com
bombki choinkowe i inne dekoracje
Delikatne szklane ozdoby najlepiej przechowywać w pudełkach z przegródkami, a każdą ozdobę owinąć bibułą, kawałkiem filcu lub folią bąbelkową. Jeśli pudełko jest wyższe (a więc zmieści się kilka warstw dekoracji) można dodatkowo dla bezpieczeństwa oddzielić każdą warstwę dekoracji.

źródło: bhg.com

źródło: bhg.com

źródło: bhg.com
Na koniec warto także odpowiednio opisać pudła, zwłaszcza jeśli nie wskazują one jednoznacznie na świąteczną zawartość. Ułatwi to późniejsze odnalezienie dekoracji, a tym samym oszczędzi twój czas i ewentualną frustrację spowodowaną żmudnym przekopywaniem się przez stos pudeł w poszukiwaniu tego właściwego.
Ja dodatkowo, wszystkim tym, którzy wybrali sztuczne choinki polecam prosty sposób zmniejszenia ich gabarytów. Wystarczy stary pasek od spodni, którym choinkę obwiążemy 🙂
Dawid
Witaj!
Napotkalam się na Ciebie przypadkiem. Przeczytałam 2,3 posty i powiem szczerze… Zakochałam się w Twoim blogu ?
Dziś otrzymałam kalendarz /planer – jestem zachwycona. Nigdy nie miałam problemu z organizacją ale zawsze brakowało mi odpowiedniego planera.